1. pšeničný lepek smícháme s vodou, kydnem někam na stůl a necháme deset minut vegetit. pak nakrájíme na kousky. (nebo koupíme hotovej seitan > první část odpadá, já si ale radši dělám seitan*** sama doma 🙂 )
2. hodíme na pánev spousta červený cibule (ne vcelku) a ty seitanový kousky a smažíme. když cibule vypadá, že toho má dost, přidáme houby
3. zalejeme zeleninovým vývarem, nebo vodou s kostkou bujónu a přidáme: česnek, pepř+sůl, kmín, spoooousta červený papriky (vysypala se mi tam omylem kořenka), ještě sójovku, majoránku a možná chilli
4. vaříme cca půl hoďky pod pokličkou a pak zahustíme
(to si rozmícháš ve troše studené vody mouku, aby se nezdrcla, z omáčky na pánvi vyndáš všechno na talíř a pomalu tu vodnatou mouku přilejváš při míchání do omáčky. a pak tam zase naházíš ty věci, co tam předtim byly.)
5. fertig! všem vám danke danke a můžete papat
*** pokud někdo neví, co je to ten seitan, tak je to veganská náhražka masa.
Jak konzistencí, tak poté i chutí, když umíte dobře kořenit 🙂 Nejraději kupuji seitan fix, což je takový bílý prášek (samotný pšeničný lepek) který po smíchání 1:1 s vodou změníme na hmotu, se kterou po nakrájení nakládáme jako s masem:) V takových těch zdravých potravinách (či jak tomu říci) seženete už i seitan hotový, ale je podstatně dražší a přecijen- už z něj neuděláte třeba „masové“ kuličky, nebo karbanátek, kdežto doma můžete tvořit :))
A pokud je někdo ještě větší kutil, můžete si vypreparovat i onen pšeničný lepek doma!